Ochrona i bezpieczeństwo operatora

Ochrona i bezpieczeństwo pracy operatora piaskarki

Hełmy z aparatem wężowym sprężonego powietrza

Zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 271 hełmy posiadają wskaźnik i układ regulujący ilość dopływającego powietrza oddechowego.

Aparaty zostały zaprojektowane i wykonane przy użyciu najnowocześniejszych technologii i poddane rygorystycznej kontroli jakości wg. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001

„VEGA” – skompletowane zestawy – przeznaczone do ochrony osób na stanowiskach do obróbki strumieniowo ściernej, tzw. piaskowanie i śrutowanie. Zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 271 hełmy muszą być kompletowane z układem regulującym ilość dopływającego powietrza oddechowego. Aparaty zostały zaprojektowane i wykonane przy użyciu najnowocześniejszych technologii i poddane rygorystycznej kontroli jakości wg. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Tak skompletowany zestaw to:

„VEGA” ReS-4;WEGA ReS4WEGA .

„VEGA” ReS-4G;

„VEGA” ReS-4/O/H;

„VEGA” ReS-4G/O/H

„VEGA” ReS-URG/n

Hełmy i Aparaty z oznaczeniem „G” przeznaczone są do śrutowania.
Hełmy i Aparaty z oznaczeniem „O/H” posiadają zabudowane nauszniki przeciwhałasowe.


„GRANIT” skompletowane zestawy  przeznaczone do ochrony osób na stanowiskach do obróbki strumieniowo ściernej, tzw. piaskowanie i śrutowanie.  Zgodnie z  normą PN-EN 271 hełmy muszą być kompletowane z układem regulującym ilość dopływającego powietrza oddechowego. Aparaty zostały zaprojektowane i wykonane przy użyciu najnowocześniejszych technologii i poddane rygorystycznej kontroli jakości wg. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Tak skompletowany zestaw to:

” GRANIT ” ReS-3; GRANIT,.,GRANIT.

” GRANIT ” ReS-3G;

GRANIT” ReS-3/O/H;

GRANIT” ReS- 3G/O/H;

GRANIT” ReS-URG/n

Hełmy i Aparaty z oznaczeniem „G” przeznaczone są do śrutowania.
Hełmy i Aparaty z oznaczeniem „O/H” posiadają zabudowane nauszniki przeciwhałasowe.

„TOPAZ” – skompletowane zestawy przeznaczone  do ochrony osób na stanowiskach do obróbki strumieniowo ściernej, tzw. piaskowanie i śrutowanie. Zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 271 hełmy muszą być kompletowane z układem regulującym ilość dopływającego powietrza oddechowego. Aparaty zostały zaprojektowane i wykonane przy użyciu najnowocześniejszych technologii i poddane rygorystycznej kontroli jakości wg. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 Tak skompletowany zestaw to:

„TOPAZ” ReS-2                    TOPAZ +                        TOPAZ

„TOPAZ” ReS-2G;

„TOPAZ” ReS-2/O/H;

„TOPAZ” ReS-2G/O/H

„TOPAZ” ReS-URG/n

Hełmy i Aparaty z oznaczeniem „G” przeznaczone są do śrutowania.
Hełmy i Aparaty z oznaczeniem „O/H” posiadają zabudowane nauszniki przeciwhałasowe.

Aparaty wężowe sprężonego powietrza wyposażone w hełmy powietrzne do obróbki strumieniowo-ściernej typu „VEGA”, „GRANIT’,  „TOPAZ” spełniają zasadnicze wymagania bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zawarte w dyrektywie 89/686/EWG/rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie wymagań zasadniczych dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. Nr 259, poz. 2173)

 

contracorHełmy z aparatem wężowym sprężonego powietrza CONTRACOR

„COMFORT” – zestaw: hełm z regulatorem ciśnienia i wskaźnikiem przepływu powietrza. Wygodny, lekki z wytrzymałą nylonową Comfortpeleryną przeznaczony do wszelkiego rodzaju prac przy obróbce strumieniowo-ściernej. Jest tak zaprojektowany, aby zapewnić ciągły dostęp powietrza pod wizjer by uniknąć parowania.

zestaw 11 Prosta i zapewniająca właściwe zamknięcie rama okienka

2 Wskaźnik przepływu powietrza dla bezpieczeństwa

3 Sześciopunktowe, nylonowe, łatwo regulowane podwieszenie

4 Regulator ciśnienia

5 Wytrzymała nylonowa peleryna

6 Uchwyt do wygodnego przenoszenia

7 Wymienne bawełniane uszczelnienie przy szyi

W hełmach do czyszczenia strumieniowego COMFORT stosuje się zwykłe szkło dla szybek jednorazowych, które są zabezpieczone osłoną z stalowej siatki drucianej. Wymiana jest łatwa i tania, ponieważ zwykła płytka szklana może być przycinana i stosowana, jako część zamienna

„ASPECT” – zestaw: hełm z regulatorem ciśnienia i wskaźnikiem przepływu powietrza. Ten komfortowy, lekki hełm jest odpowiedni do każdego rodzaju prac czyszczenia Aspectstrumieniowo-ściernego. Hełm jest zaprojektowany z szerokim oknem obserwacyjnym. Jest to ważna cecha, gdy ruchy operatora są ograniczone, np. w niewielkich pomieszczeniach do czyszczenia strumieniowego, w trakcie czyszczenia wewnętrznych powierzchni zbiorników, ładowni itp.

zestaw 2t

1 Solidna, trwała skorupa hełmu z owiewką powietrzną

2 Peleryna z regulowanym zapięciem zatrzaskowym łatwa do wymiany

3 Zintegrowana osłona oczu o grubości 2,5 cm zapobiegająca dostawaniu się środków czyszczących pomiędzy szybki

4 Zatrzask zamykania okna

5 Zabezpieczenie górnej części peleryny przedłużeniem ramki okna

6 Wyprofilowane szybki i osłona z siatki drucianej zapewniające dużą widoczność dla operatora

.

Kombinezony do prac czyszczenia strumieniowego

Sezonowy kombinezon do lekkich prac czyszczenia strumieniowego Kombinezon do ciężkich prac czyszczenia          strumieniowego
Charakterystyka
Kombinezon Contracor do lekkich prac czyszczenia strumieniowego zabezpiecza operatora przed odbijanymi środkami ściernymi. Jest niedrogim zamiennikiem kombinezonu do ciężkich prac, zwłaszcza do krótkich prac lub dla pracowników, którzy czasowo przebywają w strefie czyszczenia strumieniowego, a nie są bezpośrednio zaangażowani do tych prac. Kombinezon do lekkich prac jest bardziej komfortowy w noszeniu w ciepłym klimacie i w lecie dzięki małemu ciężarowi. Tkaniny nylonowe i bawełniane łatwo pierze się mechanicznie. W przypadku stosowania w warunkach, w których występują substancje toksyczne, pozbycie się kombinezonu do lekkich prac jest bardziej uzasadnione ekonomicznie, niż wyrzucenie kombinezonu do ciężkich prac. Kombinezon Contracor do ciężkich prac czyszczenia strumieniowego z rękawicami zabezpiecza operatora przed odbijanymi środkami ściernymi. Ręce i nogi są chronione przez trwałe skórzane osłony; przepuszczalna dla powietrza, trwała tkanina bawełniana z tyłu pozwala na dopływ powietrza i poprawia komfort operatora. Kombinezon do ciężkich prac czyszczenia strumieniowego jest wyposażony w zamek błyskawiczny i zapięcia z rzepami, które podwójnie chronią przed pyłem, elastyczne uszczelnienia wokół rąk i mocowanie spodni, aby nie dopuszczać pyłu i środka ściernego. Podwójne szwy na kombinezonie zapewniają długi czas użytkowania.
1 2

 

  .Dane szczegółowe, doradztwo i aktualne ceny dostępne:

KOMPRES  Dział Handlowy

telefon                    18 445 95 23

telefon/faks:         18 445 90 13

biuro@kompres.pl

.

Comments are closed.